Hledat
Obsah

Vážení a mému srdci blízcí přátelé FOK, dámy a pánové,

jeden rok se s druhým sešel a já mám opět tu jedinečnou příležitost Vás pomyslným poklepáním taktovky uvést do naší nové koncertní sezóny 2024/2025. Do sezóny, která svým obsahem jistě předčí ty dosavadní. A co za tím vším je? 90. výročí našeho orchestru, Rok české hudby 2024, jednoduše sezóna, jak se patří.

Samozřejmě Vám zde nemohu vypovědět úplně všechno, ale rád Vás nalákám aspoň na část z naší dramaturgické a orchestrální dílny. Rozhodně se můžete těšit na mnohé: novou sezónu zahájíme veledílem z pera Gustava Mahlera, monumentální a překrásnou 8. symfonií, často zvanou „Symfonií tisíců“. Hned v říjnu se symbolicky na chvíli vrátíme v čase o celých 90 let nazpět na naše koncerty do vinohradského Radiopaláce. Dále si užijete díla mého milovaného Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Richarda Strausse, Bély Bartóka aj. Na pozici sólistů se Vám představí např. vynikající klavírista Lukáš Vondráček, houslista Milan Paľa či houslistka Leila Josefowicz. Před létem 2025 se pak s Vámi rozloučíme s tandemem Brahms – Vondráček a také mojí velkou srdcovkou, Symfonickými tanci Sergeje Rachmaninova.

Přeji nám všem, hudebníkům na pódiu i obecenstvu v sále, mnoho krásných společných chvil v Obecním domě a nezapomenutelné hudební zážitky.

Na závěr mi dovolte můj oblíbený citát německého filozofa a spisovatele Friedricha Nietzscheho: „Bez hudby by byl život chybou“. A ač je chybovat rozhodně lidské, tuto chybu si velmi rád odpustím. Věřím, že Vy též.

Váš

Tomáš Brauner
šéfdirigent

 

Tomáš Brauner