Hledat
Obsah

Pražští symfonikové zahájí Nový rok tradičně se Slovanskými tanci

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá příchozí rok tradičním Novoročním koncertem. Provedení obou řad Dvořákových Slovanských tanců je každoročním poselstvím Pražských symfoniků. Pod taktovkou šéfdirigenta Tomáše Braunera zazní ve Smetanově síni Obecního domu
1. ledna 2023 v 19:30.

Pražští symfonikové udržují svou novoroční tradici uvádění Slovanských tanců Antonína Dvořáka už dlouhá léta. Třetím rokem se uskuteční pod taktovkou šéfdirigenta Tomáše Braunera.

„Vždycky se s těmito tanci raduji, i když to nejsou úplně jednoduché kusy pro orchestr. Málokdy slýcháme obě řady Slovanských tanců na jednom koncertě, jsou to velice náročné party. A ta druhá řada se hraje ještě méně než první, což vždycky s politováním konstatuji, protože se mi zdá ještě zajímavější, rozmanitější. Tradice Slovanských tanců je pro mě velkou radostí, protože je to koncert s pozitivním nádechem a veselostí, což je myslím vždy na prvního ledna docela příznačné a je třeba v nás tu radost probudit, ať už koncertem nebo nějakou hezkou myšlenkou,“ říká šéfdirigent FOK Tomáš Brauner.

Koncert se uskuteční v neděli 1. ledna 2023 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu. Poslední vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz. Pro velký zájem si lze zakoupit vstupenky i na varhanní emporu Smetanovy síně.