Hledat
Obsah

Pražští symfonikové a Kouzelnice hudba zvou děti na procházku do přírody

V dalším z dětských dopoledních představení z cyklu Orchestr na dotek se Pražští symfonikové pomyslně vydají s dětmi na procházku do přírody. Jak je příroda vyjádřena v hudbě, děti objeví s průvodci Markem Němcem a Veronikou Khek Kubařovou. Pořad, jehož dramaturgem je legenda dětských televizních pořadů Jiří Chalupa, bude dirigovat Jan Kučera. Koncert se uskuteční 4. března 2023 v 11:00 v Obecním domě.

Oblíbené dětské pořady v režii Pražských symfoniků, které se v letošní sezóně dočkaly nového kabátu, čeká již třetí setkání v této sezóně. V prvním díle se děti seznámily s hudbou domova, v druhém objevovaly město a třetí je zavede na výlet do přírody. V pořadu tak zazní ukázky skladeb Z českých luhů a hájů Bedřicha Smetany, Klid lesa Antonína Dvořáka, nebo Příhody Lišky Bystroušky Leoše Janáčka. Vystoupí také tanečníci z Konzervatoře Tanečního centra Praha. 

Nově se po boku pana Notičky (Marek Němec), který pořadem provází, objeví slečna Nika, kterou ztvární Veronika Khek Kubařová. Symfonický orchestr bude dirigovat Jan Kučera.

„Ve třetím koncertu půjdeme do přírody. Nebude tam tentokrát slečna Jůlie, ale její sestra Nika. Půjdeme lesem a uslyšíme šumění stromů a větru. Zastavíme se u zurčícího potoka, na pasece uvidíme divoké zvíře, vyjedeme si i na hory, kde to zase bouří a fouká vítr. Vystoupí s námi také studentka konzervatoře Eliška Minářová, která zazpívá úžasnou Saint-Saënsovu skladbu Slavík a růže,“ říká dramaturg pořadu Jiří Chalupa.