Obsah

FOK & NOVOSVĚTSKÁ NAŽIVO!

JEAN SIBELIUS Finlandia op. 26

ANTONÍN DVOŘÁK Symfonie č. 9 e moll op. 95 „Z Nového světa“

 

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

 

Pietari INKINEN | dirigent

 

Místa v sále nejsou číslovaná.


Kapacita navýšena!
FOK & NOVOSVĚTSKÁ NAŽIVO! 23. 6. 2020 - 19:30 Obecní dům, Smetanova síň

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK poprvé po koronavirové pauze přivítá živé publikum při mimořádném koncertu ve Smetanově síni Obecního domu. Stane se tak v úterý 23. 6., a to ihned po uvolnění epidemiologických opatření, které by mělo umožnit vstup do sálu až pro 1000 návštěvníků bez rozestupů. FOK zahraje od 19:30 hodin pod taktovkou Pietari Inkinena Sibeliovu symfonickou báseň Finlandia a Dvořákovu Novosvětskou symfonii. Tímto typickým programem, tedy kombinací finského a českého repertoáru, Pietari Inkinen završí své působení na pozici šéfdirigenta FOK.

„Je uklidňující a symbolické, že se opět může setkat živý orchestr a se svým živým publikem. Uplynulé měsíce ukázaly, co všechno mohou zachránit sociální sítě a všechny formy elektronické komunikace. Ukázaly ale také nenahraditelnost osobního kontaktu mezi lidmi. Koncert je proto slavností osobních setkávání. Samozřejmě při dodržení všech aktuálních pravidel, aby nikdo nebyl ohrožen. i to je součástí nového pocitu komfortu. Ani nevíte, jak se na koncert všichni těšíme!“ řekl ředitel FOK Daniel Sobotka.

Symfonickou báseň Finlandia provedl finský dirigent Pietari Inkinen s Pražskými symfoniky poprvé v říjnu 2014, tedy těsně poté, co ředitel FOK Daniel Sobotka veřejně ohlásil jeho šéfdirigentské působení u orchestru od září 2015. Pietari Inkinen s Pražskými symfoniky absolvoval v každé ze svých šéfdirigentských sezón dvanáct abonentních koncertů, řadu mimořádných projektů a zájezdů, například do Japonska, Španělska či Velké Británie. Nyní svou domovskou skladbou symbolicky zakončí působení na tomto postu, nadále se však s Pražskými symfoniky bude pravidelně setkávat jako hostující dirigent. Šéfdirigentské taktovky se v Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK od září 2020 ujme Tomáš Brauner.

Tento mimořádný koncert je určen publiku FOK jako poděkování za podporu v časech, kdy orchestr nemohl hrát, a za sounáležitost, kterou po celou dobu trvání pandemie dávalo naše publikum najevo. Z epidemiologických důvodů místa v sále nejsou číslována a všechny vstupenky spadají do stejné kategorie.

Vstup na koncert je možný pouze v roušce.

 

Koncert je bez přestávky.
Konec koncertu ve 20:40
Místa v sále nejsou číslovaná.

 

 


Nejbližší koncerty

[field_foto-alt] Huelgas Ensemble
25. 6. 2024 - 19:00
Kostel sv. Šimona a Judy Koupit vstupenku
FOK ve Valdštejnské zahradě
28. 8. 2024 - 17:00
Valdštejnská zahrada Koupit vstupenku
Hudba z večerníčků a pohádek
2. 9. 2024 - 14:00
Obecní dům, Smetanova síň Koupit vstupenku