Obsah

NIKOL BÓKOVÁ – PROMETHEUS

REZIDENČNÍ SOUBOR KOSTELA SV. ŠIMONA A JUDY 2022/23

 

BÉLA BARTÓK

Divertimento pro smyčce, BB118

NIKOL BÓKOVÁ

Prometheus / koncertní suita pro klavír, lesní roh, elektrickou kytaru, kontrabas, bicí a orchestr (světová premiéra)

 

Nikol BÓKOVÁ | klavír

Radek BABORÁK | lesní roh

David DORŮŽKA | elektrická kytara

Jaromír HONZÁK | kontrabas

Michał WIERZGON | bicí

 

PRAŽŠTÍ KOMORNÍ SÓLISTÉ


NIKOL BÓKOVÁ – PROMETHEUS 1. 4. 2023 - 19:30 Kostel sv. Šimona a Judy

Závěrečný koncert sezóny Pražských komorních sólistů se ponese jak jinak než ve slavnostním hávu! Nikol Bóková, David Dorůžka, Jaromír Honzák, Michał Wierzgoń a Radek Baborák se společně setkají na pódiu jako sólisté ve skladbě “Prometheus Suite” Nikol Bókové.
Světová premiéra koncertní suity Prometheus v podání špičkových hráčů jazzové scény a za doporvodu PKS přinese posluchačům unikátní spojení jazzu a klasické hudby.
 
Suita Prometheus je úzce spjata s třetím autorským albem Nikol Bókové, ověnčeným Cenou Anděl 2021. Myšlenku kompozičního přerodu a rozšíření původní hudby alba Prometheus o orchestrální part nejlépe vystihují slova samotné autorky:
 
“Hudba alba Prometheus pro mě představuje ucelený svět, v jehož sférách dokážu nacházet kom- plexnost. A přesto, možnost rozšiřovat tuto skladbu o orchestrální říši, se mi najednou jevila jako nesmírně přirozená cesta, kterou tato hudba může jít, kde může růst a vytvářet nová zákoutí. Místy bylo mým kompozičním záměrem pouze podpořit již existující Prometheovský svět, místy vznikla nová hudba, která mě samotné přináší pocity, jako když jste někde, kde to dobře znáte, a nečeka- ně objevíte novou stezku, kterou máte touhu prozkoumat.
Možnost tvořit s vědomím, že komponuji pro tak výjimečný soubor jakým je PKS pod vedením je- dinečného Radka Baboráka, pro mě představuje velkou čest a obrovskou radost.”
 
Na úvod koncertu zazní kontrastní Divertimento pro smyčce Bély Bartóka, dynamická kompozice s prvky folklóru, která se právem řadí mezi skvosty smyčcové literatury!

 

ceny vstupenek 260, 360, 460 Kč

Na tento koncert se nevztahuje sleva Moje řada. 

www.pksart.cz


Nejbližší koncerty

ORCHESTR NA DOTEK – ZÁPAD
20. 4. 2024 - 11:00
Obecní dům, Smetanova síň Koupit vstupenku
TOMÁŠ JAMNÍK
23. 4. 2024 - 19:30
Kostel sv. Šimona a Judy Koupit vstupenku
AMERIČAN V PAŘÍŽI
24. 4. 2024 - 19:30
25. 4. 2024 - 19:30
Obecní dům, Smetanova síň Koupit vstupenku