Obsah

LÉTO PŘICHÁZÍ – HRADIŠŤAN & FOK

PODĚKOVÁNÍ DOBROVOLNÍKŮM

 

Milí návštěvníci, připomínáme, že koncert bude vysílán v přímém přenosu na ČT art, prosíme o včasný příchod do Obecního domu. 
Vstupenky nejsou číslované, obsazujte prosím všechna místa a nenechávejte mezi sebou volná sedadla, aby se všichni včas a komfortně usadili a mohli si koncert užít.

 

JIŘÍ PAVLICA

Svatojánské vigilie

A znovu láska...

 

Jiří PAVLICA & HRADIŠŤAN

Kryštof BARTOŠ | umělecký přednes

AKADEMICKÝ SBOR ŽEROTÍN

Pavel KOŇÁREK | sbormistr

SYMFONICKÝ ORCHESTR HL. M. PRAHY FOK

Stanislav VAVŘÍNEK | dirigent


VYPRODÁNO
LÉTO PŘICHÁZÍ – HRADIŠŤAN & FOK 23. 6. 2022 - 20:00 Obecní dům, Smetanova síň

Komponovaný pořad k 100. výročí narození Jana Skácela uvádíme jen tři dny po premiéře na Národním festivalu Smetanova Litomyšl, na jehož objednávku vznikl. Libreto z veršů básní a próz Jana Skácela a biblických citátů sestavili Vojtěch Stříteský a Jiří Pavlica, který do kompozice začlenil i některé dřívější písně psané na Skácelovy básně (např. Modlitba za vodu, Krátký popis léta, Sonet o lásce a modrém portugalu). Nadčasové vyznění a filozofickou hloubku sdělení umocňuje záměr nezužovat téma jen na náklonnost muže a ženy, ale rozšiřuje ji také o oddanost k druhému člověku, dětem, životu, přírodě, ideji, vlasti – i k Bohu; v duchu dopisu sv. Pavla Korintským: „A tak zůstává víra, naděje, láska – ale největší z té trojice je láska.“

Hlavní město Praha, Středočeský kraj i soukromé subjekty na koncert zakoupily vstupenky a využily je jako gesto poděkování všem dobrovolníkům, kteří pomáhají uprchlíkům. Bude se jednat o unikátní příležitost poděkovat stovkám lidí, kteří věnovali svůj čas a sílu pomoci v aktuální situaci spojené s válkou na Ukrajině. Hostitelem akce bude hlavní město Praha v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem a Středočeský kraj zastoupený hejtmankou Petrou Peckovou, patronaci akci udělil také ministr kultury Martin Baxa, starosta Prahy 1 Petr Hejma a radní hlavního města Prahy pro kulturu Hana Třeštíková.

konec koncertu ve 22.10 hod.
koncert s přestávkou
ceny vstupenek 350, 500,- Kč
 

 

Partner koncertu

 

 

 

 

 


Nejbližší koncerty

BRAHMS & JANÁČEK
21. 2. 2024 - 19:30
22. 2. 2024 - 19:30
Obecní dům, Smetanova síň Koupit vstupenku
MORAVSKÉ DVOJZPĚVY
27. 2. 2024 - 19:30
Kostel sv. Šimona a Judy Koupit vstupenku
ANNA PAULOVÁ
29. 2. 2024 - 19:30
Klášter sv. Anežky České Koupit vstupenku