Hledat
Obsah

FOK podporuje Ukrajinu

Klasická hudba byla vždy světem bez hranic. Je pro ni nepochopitelná válečná agrese, stav, kdy člověk útočí proti člověku. Bezdůvodně. Na základě palácového rozhodnutí. Takového, jaké jsme pocítili i my tady v roce 1968.

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, mezi jehož stálými členy jsou, kromě Čechů a Češek, i hudebníci několika dalších národností, rozhodně odsuzuje nevyprovokovaný ruský vpád na Ukrajinu a vyjadřuje svoji solidaritu s jejími obyvateli.

Vzhledem k naléhavosti situace se členové orchestru a všichni zaměstnanci organizace připojují ke sbírce organizace Člověk v tísni a navazují tak na dar poskytnutý hlavním městem Prahou.

SOS Ukrajina č.ú. 0093209320/0300


Na našich koncertech budete moci přispět hotově na sbírku na pomoc Ukrajině, kterou pořádá náš dlouholetý partner UNICEF Česká republika. Na Ukrajině je 7.5 milionu dětí, pro které konflikt znamená bezprostřední ohrožení života a duševního zdraví. UNICEF i přes rizika spojená s prací ve válce zůstává na Ukrajině v plném provozu, včetně oblasti Donbasu.

Více informací se dočtete zde