Hledat
Obsah

Benefiční koncert pro katedrálu Notre Dame

hráči orchestru FOK

"Jsou mistrovská díla, která věky prorůstají naší kulturou, až se stávají jejími nositeli. Taková musí být zachována. Stejně jako katedrála Notre-Dame. Pražští symfonikové považují za samozřejmé svým vystoupením přispět k její obnově. Má to i osobní rozměr – v březnu jsme v Praze hostili koncert Oliviera Latryho, titulárního varhaníka Notre-Dame, to ještě nikdo nemohl tušit, co se stane o měsíc později. Když už jsme u toho, víme, že varhany zkázu přestály."

Společně s Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, PKF – Prague Philharmonia a všemi kolektivními tělesy Národního divadla a Státní opery se část hráčů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK účastní benefičního koncertu pro obnovu pařížské katedrály Notre Dame. Koncert se koná v úterý 23. dubna 2019 ve 21.10 hodin ve Dvořákově síni v Rudolfinu. Na programu bude Stabat Mater Antonína Dvořáka pod taktovkou Tomáše Netopila. 

Vstupenky se pohybují v rozmezí 1000 - 3000 Kč. Výtěžek z koncertu bude použit na obnovu katedrály. Pro účely akce bude ke dni konání zřízen transparentní účet, během televizního přenosu budou mít diváci možnost zaslat také dárcovskou DMS. Vstup do Rudolfina bude možný od 20.00 hodin. Svá místa zaujměte prosím nejpozději ve 21:00, přímý přenos České televize začne přesně ve 21:10. Děkujeme za pochopení. 

Prodej vstupenek na místě v den koncertu:

od 12.00 do 18.30 ve dvoraně Rudolfina (boční schodiště od Vltavy, vchod do Galerie Rudolfinum a Café Rudolfinum)
od 18.30 do 21.00 pak v běžné vstupenkové pokladně Rudolfina.

Možnost zakoupení vstupenek je zde. 

INTERPRETI
Účinkují spojené orchestry České filharmonie, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, PKF – Prague Philharmonia, Národního divadla a Státní opery, Kühnův smíšený sbor a sbor Národního divadla. 

Tomáš Netopil | dirigent

Simona Šaturová | soprán
Lucie Hilscherová | alt
Petr Nekoranec | tenor
Jan Martiník | bas