FOK PRO NOVÉ GENERACE

FOK pro nové generace

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se systematicky věnuje výchově mladého publika. 

V sezóně 2016/2017 jsme pro mladé posluchače připravili tři různé typy koncertů a aktivit:

 

Stáhněte si brožuru 2016/2017 (PDF)

 

HUDEBNÍ KLUB FÍK

ORCHESTR NA DOTEK

POŘADY PRO ŠKOLY

Osm klubových setkání pro děti ve věku 5–10 let.

Cyklus čtyř sobotních koncertů, který je vhodný pro společnou návštěvu rodičů a dětí ve věku 5–13 let.

Pořady pro mateřské školy a všechny stupně základních škol a střední školy.

Všechny barvy HUDBY

Edu-obálkaLetošní úvodník vezmeme v kostce. A když v kostce, tak proč ne rovnou Rubikově? Vzpomínáte si na období, kdy jsme se jí všichni snažili přijít na kloub?

 

Stejně tak si děti skládají z jednotlivých barev, vjemů a zážitků obrázek o světě, ve kterém žijí. Tohle je máma, tohle táta a ta brýlatá paní to je teta Eva. Pes má hebký kožich, déšť je mokrý a když naprší, na zahradu vylezou šneci a sem tam se na obloze objeví duha. Některé poznatky získávají děti prakticky tak, jak život jde. Od některých bychom je nejraději uchránili a jiné jim můžeme naopak dopřát. Záleží jen na nás, jaké barvy dáme dětem k dispozici. Čím pestřejší paletu od nás dostanou, tím krásnější a bohatší bude jejich život.

 

Hudba je jako duha. Má barvu pro každého, rozsvítí obyčejný den a probudí naši fantazii. Z čeho vyrůstá a kde končí? V letošní sezóně se opět vydáme na dobrodružnou cestu objevování neznámého, vychutnávání toho, co už známe. Povedou nás naši dobří známí. Tak trochu víla a věčně usměvavá lektorka Amálka K. Třebická, Dominika Prokopová, která dokáže z papíru a hadice od sprchy udělat slona, král džungle Filip Jevič, mistr taktovky a slova Vojtěch Spurný a mnozí další.

 

Duha je vlastně cesta. A všechny děti si zaslouží mít ji pořádně barevnou.

 

Eva Kolková

organizátorka edukativních pořadů
Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK