Program sezóny 2015/16 zveřejněn

20. 4. 2015

Na našem webu již nyní můžete vybírat z bohatého programu 81. sezóny FOK!

 

Podrobný program naleznete zde.

 

Programový katalog na sezónu 2015/16 si můžete stáhnout zde.

Pokud byste ho chtěli zaslat zdarma do schránky, napište nám na a.cerna@fok.cz

 

Vstupenky na jednotlivé koncerty i na celé abonentní řady si můžete koupit od 27. dubna.

 

Na podzim jsme Vám představili nového šéfdirigenta našeho orchestru Pietari Inkinena. Nyní nám dovolte oznámit, že rezidenčním umělcem se stává na tři sezóny José Cura.

 

José Cura se v této roli představí nejen jako pěvec v netradičním repertoáru, ale také jako dirigent a skladatel, povede také mistrovský kurz pro pěvce a dirigenty. „José Cura už miláčkem pražského publika je. Vrací se sem opakovaně a rád, Praha je jeho srdeční záležitostí. Jeho vystoupení jste nepochybně již zažili. Přesto José Curu neznáte. Šíře jeho uměleckého záběru a jeho atraktivita pro publikum byla objevem pro nás samotné,“ připomíná ředitel FOK.

„Uběhlo už dvanáct let od chvíle, kdy jsem naposledy vystoupil se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK ve Smetanově síni. Stále si ale pamatuji výjimečné kvality orchestru. A když říkám kvality nemám na mysli jenom technickou způsobilost, která je neodmyslitelná od každého špičkového orchestru, ale lidský postoj, který je tak vzácný. Po dvanácti letech tedy hrdě přijímám titul Rezidenční umělec Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK,“ vyznal se José Cura.

 

Rozhovor s José Curou pro ČT zde.